Päivitetty: 07.06.2017

Yhteystiedot

ALY:n osoite
ALY ry,
c/o Tiina Kuisma

Nihuantie 69 C 10
35300 Orivesi

info@alysivut.fi

Lääkärit

Helsinki:

Tarja Furu, LL, antroposofinen yleislääkäri, pedagoginen lääkäri
Mielenpilke, Pihlajatie 40 A 5, Helsinki
p. 0440 355 491 (yhteydenottopyyntö vastaajaan)

Eurytmiaterapeuttien, hoitoeurytmistien yhteystiedot:

Helsinki:

Nina Alfthan 045-3477755
nina.alfthan@hotmail.com

Irmeli Kanniainen 044-5519157 (Helsinki/Kirkkonummi)
irmeli.kanniainen@luukku.com

Minna Eklund 050-5730525
minnaeklund@gmail.com

Anne-Marie Somero 050-5560617
anne-marie.somero@hotmail.fi

Riitta Huhtinen 050-9102225
riitta.huhtinen@gmail.com

Vantaa:

Claire Federer-Rahkonen 045-3598968 (Vantaa/Kerava)
klari@vantaalainen.com

Katri Niskanen 040-0408092

Espoo:

Anna-Maija Penninckx 045-2360804 (Espoo/ Karjalohja)
anna-maija.penninckx@espoonsteinerkoulu.fi

Anja Lehtonen 050-5755149
anja.lehtonen1@suomi24

Tammisaari:

Helena Ahtiainen 044-2833880
ahtiainen.helena69@gmail.com

Lappeenranta:

Tuula Karkia 050-3011890
tuula.karkia@lprsteinerkoulu.fi

Oulu:

Mervi Heikka 041-5443829
merviheikka@gmail.com

Tampere:

Sirpa Ulkuniemi 040-7075701
sirpa-keiju@gmail.com

Turku:

Pirkko Tolmunen 040-7025227
pike_tolmunen@hotmail.com

Vaasa:

Päivi Aho-Peart 050-3388786
paivi.aho-peart@netikka.fi

Kymenlaakso, Itä-Uusimaa ja pääkaupunkiseutu:

Maarit Vuori (sairaanhoitaja) 044-0770117
maarit.a.vuori@gmail.com

Kuvataideterapeuttien yhteystiedot:

Helsinki:

Laakko Jessica 045-6339593
jessica@laakko.net

Leppik Kiira 044-3366002
kiira.leppik@gmail.com

Krohn-Madanat Liisa 09-7524553
lizmadanat@yahoo.com

Paula Wihuri 044 354 6162
paula.wihuri@gmail.com

Helsinki/Vantaa:

Kirsi Laine-Wager 050-3541883
kirsi.lainewager@vantaalainen.com

Espoo:

Kaila Terttu 0500-520042t
terttuelinakaila@gmail.com

Leena Tiitta 050 3796919
leena.tiitta@elisanet.fi

Karjaa:

Elina Niiranen 040-5585379
taidella@gmail.com

Tampere:

Pajukangas Kristiina 040-9602125
pajukangas.kristiina@gmail.com

Pakkanen Airi 040-7450747
airi.pakkanen@pp.inet.fi

Voitila Tuija 050-5604340
tuija.voitila@kolumbus.fi

Tarvainen Anna-Liisa 040-5246425
anna_liisa_tarvainen@hotmail.com

Lahti:

Kallioniemi Sini
sini.kallioniemi@gmail.com

Williams Airi
airi.williams@phnet.fi

Pirkko Saarnio 044-0772286
pirkko.saarnio@gmail.com

Oulu:

Laine Merja 040-8441433
merja.laine@luukku.com

Porvoo:

Ollonberg Anita 045-3301815
taideterapeutti@gmail.com
Antroposofinen diplomitaideterapeutti, Alanus yliopiston sertifikaatti kriisi- ja traumakuvataideterapian jatko-opinnoista


Musiikkiterapeutin yhteystiedot:

Sipoo:

Teckenberg-Jansson Pia 0400-449550
pia.teckenberg@kolumbus.fi

Lauluterapia

Lahti:

Tuominen Karita 03 755 1966
karitatuominen@hotmail.com 

Elämänkaariterapeutti, Dipl. Klassinen Homeopaatti, Steinerpedagogi

Helsinki, Lund:

Hannele Grantzau, Suomi + 358 46 8470173
                               Ruotsi + 46 706 218 418

Vastaanotto: Annankatu 29 A 29, 00100 Hki

Ajanvaraus sekä tiedustelut puhelimitse iltapäivisin tai sähköpostitse: hannele.grantzau@gmail.com

 

Fysioterapeutti, biografiatyöntekijä ja Simeon Pressel -hoitohierontakouluttaja:

Marjo Äärelä, Tampere, 041-5433457

 

Kirofonetiikan terapeutit

Eija Rauhansalo, Kouvola, 050-9132999
eija.rauhansalo@gmail.com

Jutta Jorzik-Oels, Helsinki, 050-4602114
jutta.jorzik.oels@gmail.com

Kimmo Koskela, Vesilahti, 040-5748515
kimmokoskela1@gmail.com