Päivitetty: 19.05.2018

Yhteystiedot

ALY:n osoite
ALY ry
c/o Pirkko Tolmunen
Killivuorenkatu 21
20900 TURKU

info@alysivut.fi

Lääkärit

Helsinki:

Tarja Furu, LL, antroposofinen yleislääkäri, pedagoginen lääkäri
Mielenpilke, Pihlajatie 40 A 5, Helsinki
p. 0440 355 491 (yhteydenottopyyntö vastaajaan)

Eurytmiaterapeutit, hoitoeurytmistit

Helsinki:

Nina Alfthan  045-3477755  
nina.alfthan@hotmail.com  

Minna Eklund  050-5730525
minnaeklund@gmail.com    

Margareta Habekost  040-0685037
Kuvernöörintie 14 A 15 00840 Helsinki  

Riitta Huhtinen  050-9102225 
riitta.huhtinen@gmail.com

Irmeli Kanniainen  044-5519157
kanimmi.7@gmail.com

Anne-Marie Somero  050-5560617
anne-marie.somero@hotmail.fi

Espoo ja Lohja

Anna-Maija Penninckx  045-2360804
annamaija.p@hotmail.fi

Itä-Uusimaa ja Kymenlaakso

Maarit Vuori  044-0770117
Kullbyntie 5 A 2 07700 Koskenkylän saha(Loviisa)
maarit.a.vuori@gmail.com

Lappeenranta

Tuula Karkia  050-3011890
tuula.karkia@lprsteinerkoulu.fi

Oulu

Mervi Heikka  041-5443829
merviheikka@gmail.com

Pori

Riitta Huhtinen  0509102225
riitta.huhtinen@gmail.com  

Tampere

Heini Ranto   
heini.ranto@gmail.com
Jäkäläkatu 2 L 12, 33820 Tampere

Sirpa Ulkuniemi  
sirpa.ulkuniemi ät gmail.com

Turku

Pirkko Tolmunen 040-7025227
pike_tolmunen@hotmail.com  

Vaasa

Päivi Aho-Peart 
paivi.aho-peart@netikka.fi 

Vantaa

Claire Federer-Rahkonen
klari@vantaalainen.fi

Kuvataideterapeutit

Helsinki:

Laakko Jessica, 045-6339593
jessica@laakko.net

Leppik Kiira, 044 336 6002
kiira.leppik@gmail.com

Krohn-Madanat Liisa, 09 752 4553
lizmadanat@yahoo.com

Paula Wihuri, 044 354 6162
paula.wihuri@gmail.com

Hirsimaa Katri
katri.hirimaa@viapori.fi

Kärävä-Turppo Katriina
katriina.karava@gmail.com

Krohn-Madanat Liisa, 040 143 5114
lizmadanat@yahoo.com

Suhonen Saija
sasu@kotikone.fi

Tiitta Leena, 050 379 6919
leena.tiitta@elisanet.fi

Wihuri Redmond Maarit, 044 344 0353
maaritwihuri@gmail.com

Helsinki/Espoo:

Päivi Leikas-Mieho, 050 380 1681
paivi.leikasmieho@gmail.com

Helsinki/Vantaa:

Kirsi Laine-Wager, 050-3541883
kirsile@gmail.com
https://kirsilaine-wager.wixsite.com/taideterapia

Kirkkonummi:

Kaila Terttu 0500-520042t
terttuelinakaila@gmail.com

Karjaa:

Elina Niiranen 040-5585379
taidella@gmail.com

Tampere:

Pajukangas Kristiina 040-9602125
pajukangas.kristiina@gmail.com

Pakkanen Airi 040-7450747
airi.pakkanen@pp.inet.fi

Voitila Tuija 050-5604340
tuija.voitila@kolumbus.fi

Tarvainen Anna-Liisa 040-5246425
anna_liisa_tarvainen@hotmail.com

Lahti:

Kallioniemi Sini
sini.kallioniemi@gmail.com

Williams Airi
airi.williams@phnet.fi

Pirkko Saarnio 044-0772286
pirkko.saarnio@gmail.com

Oulu:

Laine Merja 040-8441433
merja.laine@luukku.com

Porvoo:

Ollonberg Anita 045-3301815
taideterapeutti@gmail.com
Antroposofinen diplomitaideterapeutti, Alanus yliopiston sertifikaatti kriisi- ja traumakuvataideterapian jatko-opinnoista


Musiikkiterapeutin yhteystiedot:

Sipoo:

Teckenberg-Jansson Pia 0400-449550
pia.teckenberg@kolumbus.fi

Lauluterapia

Lahti:

Tuominen Karita 03 755 1966
karitatuominen@hotmail.com 

Elämänkaariterapeutti, Dipl. Klassinen Homeopaatti, Steinerpedagogi

Helsinki, Lund:

Hannele Grantzau, Suomi + 358 46 8470173
                             Ruotsi + 46 706 218 418

Vastaanotto: Annankatu 29 A 29, 00100 Hki

Ajanvaraus sekä tiedustelut puhelimitse iltapäivisin tai sähköpostitse: hannele.grantzau@gmail.com

Fysioterapeutti, biografiatyöntekijä ja Simeon Pressel -hoitohierontakouluttaja:

Marjo Äärelä, Tampere, 041-5433457

Kirofonetiikan terapeutit

Eija Rauhansalo, Kouvola, 050-9132999
eija.rauhansalo@gmail.com

Jutta Jorzik-Oels, Helsinki, 050-4602114
jutta.jorzik.oels@gmail.com

Kimmo Koskela, Vesilahti, 040-5748515
kimmokoskela1@gmail.com

Dr.Hauschka-kosmetologit

Kristiina Haavisto-Lampi, Hoitohuone Lampi
Ahertajantie 3, Espoo, p.050-0839326

Jaana Hiltunen, Aroma&wellness
Kauppalankatu 2B 15, 2.krs, Hyvinkää, p.040-5236770

Miila Kallonen, Dr.Hauschka-hoitola Sofia
Kuvernöörintie 14, Helsinki, p.041-5348078

Tarja Kivinen, Ihohoitola Lupaus
Ratakatu 11-13, Helsinki, p.050-3041615

Henna Raste, Luontaishoitola Vita Casa
Vilhonkatu 8, Salo, p.02-7315242

Riitta Rytkönen, Ruusunnuppu
Riistakatu 15B, Iisalmi, p.050-3642860

Frida Bergman, Rehab Center Kemiö
Arkadiantie 5, Kemiö, p.02-423685

Piia Raiskio, Auringonsade
Koskitie 25 A, Oulu, p.040-4111031

Minna Alho, Kauneushoitola P.I.G.M.E.N.T
Mäki-Ruutintie 5, Laihia, p.044-3331241

Virpi Peltola, Mime8 Hyvinvointihoitola
Hevonojantie 3, Helsinki, p.050-5580664

Niina Eertola, Vihreä Kissa Kauneushuone
Museokatu 44, Helsinki, p.045-2218141

Ida-Maria Rantala, Ihohoitola Lupaus
Ratakatu 11-13, Helsinki

Maritta Nuutinen, Kauneushoitola Violetta
Mantsintie 8, Ilomantsi, p.040-5802838

Kati Saira, Ihohoitola Lupaus
Ratakatu 11-13, Helsinki

Marika Degerstedt, Ihohoitola Lupaus
Ratakatu 11-13, Helsinki

Sybilla Pitkänen,
Helsinki, p.044-5957318

Riikka Ruotsalainen, Riikan hieronta ja rentoutus
Riistakatu 15B, Iisalmi, p.050-4137722